Είστε εδώ

MotoGP

15 Οκτωβρίου 2017
Ιαπωνικό moto GP

Ήταν μια μονομαχία μέχρι τον τελευταίο γύρο του Ιαπωνικού moto GP, μέχρι την τελευταία στροφή στην πίστα Μοντέγκι με τον Ντοβιτσιόζο με Ducati μα κατακτά την 5η φετινή του νίκη, την 7η στην καριέρα του αλλά και την πλέον εντυπωσιακή, αφήνοντας δεύτερο τον Μαρκέθ με τη Honda που ανέβηκε για 100ή φ

24 Σεπτεμβρίου 2017
Γκραν Πρι Άραγκον

O Μαρκ Μάρκεθ ήταν ο μεγάλος νικητής του Γκραν Πρι της Αραγωνίας, το οποίο διεξήχθη στην πίστα Motorland.

Ο Ισπανός Παγκόσμιος Πρωταθλητής κατάφερε να επικρατήσει στον αγώνα, έχοντας ένα σταθερό ρυθμό από την αρχή και με τέλεια οδήγηση είδε πρώτος την καρό σημαία του τερματισμού.

Γκραν Πρι Άραγκον, κατατακτήριες δοκιμές

Ο Μάβερικ Βινιάλες κατέκτησε την pole στην πίστα της Αραγωνίας, με τον Ισπανό αναβάτη της Yamaha να σημειώνει τον ταχύτερο γύρο.

23 Σεπτεμβρίου 2017
Γκραν Πρι Άραγκον, ελεύθερα δοκιμαστικά (2ο σκέλος)

Η κυριαρχία της Honda στην πίστα της Αραγωνίας συνεχίστηκε και στο δεύτερο σκέλος των ελεύθερων δοκιμαστικών.

Αυτή τη φορά ταχύτερος ήταν ο Ντάνι Πεντρόζα, ο οποίος ήταν ο μοναδικός εκ των αναβατών που σημείωσε χρόνο κάτω από τα 2 λεπτά (1:59.858).

22 Σεπτεμβρίου 2017
Γκραν Πρι Άραγκον, ελεύθερα δοκιμαστικά (1ο σκέλος)

Ο πρωτοπόρος της βαθμολογίας του MotoGP, Μαρκ Μάρκεθ, ήταν ο ταχύτερος αναβάτης στη βρεγμένη πίστα της Άραγκον κατά τη διάρκεια του πρώτου σκέλους των ελεύθερων δοκιμαστικών.

10 Σεπτεμβρίου 2017
13ος γύρος-Μιζάνο

Τι και αν κέρδισε ο Μάρκεθ με τη Honda στο τελευταίο γύρο στην πίστα του Μιζάνο στο Σαν Μαρίνο (4,226 χλμ. ο γύρος)  τον εκπληκτικό Πετρούτσι με τη Ducati , «αφήνοντας» στην τρίτη θέση τον Ντοβιτσιόζο με Ducati και αυτός, αφού το πρωτάθλημα ξαναρχίζει από την αρχή.

1 Σεπτεμβρίου 2017
Βαλεντίνο Ρόσι

Οι ελπίδες του Βαλεντίνο Ρόσι για την κατάκτηση του φετινού τίτλου στο MotoGP εξανεμίστηκαν πλήρως, μετά τον τραυματισμό του στο δεξί πόδι.

Στο νοσοκομείο της Αγκόνα χειρουργήθηκε με επιτυχία ο 9 φορές παγκόσμιος πρωταθλητής του motoGP Βαλεντίνο Ρόσι.

27 Αυγούστου 2017
Γκραν Πρι Μεγ. Βρετανίας, κατατακτήριες

O Παγκόσμιος Πρωταθλητής Μαρκ Μάρκεθ έγινε ο πρώτος αναβάτης που κατεβαίνει τα δύο λεπτά στην πίστα του Σίλβερστοουν, κατακτώντας την pole για το Γκραν Πρι της Μεγ. Βρετανίας.

Γκραν Πρι Μεγ. Βρετανίας

Ο Αντρέα Ντοβιτσιόζο κατέκτησε την πρώτη θέση στο Βρετανικό Γκραν Πρι και τέταρτη για φέτος.

25 Αυγούστου 2017
Γκραν Πρι Μεγ. Βρετανίας, ελεύθερα δοκιμαστικά (1ο σκέλος)

Ο Μάβερικ Βινιάλες με την εργοστασιακή Yamaha M1 σημείωσε τον ταχύτερο χρόνο στο πρώτο σκέλος των ελεύθερων δοκιμαστικών του Bρετανικού Γκραν Πρι, στην πίστα του Σίλβερστον.

13 Αυγούστου 2017
Γκραν Πρι Αυστρίας

Ο Αντρέα Ντοβιτσιόζο με την Ducati GP17 κατέκτησε την πρώτη θέση στο αυστριακό Γκραν Πρι, μετά από μία συγκλονιστική μάχη που έδωσε μέχρι και την τελευταία στροφή του αγώνα με τον Μαρκ Μάρκεθ (Honda).

Γκραν Πρι Αυστρίας, κατατακτήριες δοκιμές

Ο Μαρκ Μάρκεθ κατέκτησε την pole position στην πίστα του Ρεντ Μπουλ Ρινγκ, ενόψει του αυστριακού Γκραν Πρι.

Γκραν Πρι Αυστρίας, ελεύθερα δοκιμαστικά (2ο σκέλος)

Ο Αντρέα Ντοβιτσιόζο ήταν ο ταχύτερος αναβάτης στην δεύτερη περίοδο ελεύθερων δοκιμών του αυστριακού Γκραν Πρι.

Ο “DesmoDovi” σημείωσε έναν εκπληκτικό χρόνο με 1:24.046, δείχνοντας ότι στην Ducati GP17 ταιριάζει η πίστα του Ρεντ Μπουλ Ρινγκ.

11 Αυγούστου 2017
Γκραν Πρι Αυστρίας, ελεύθερα δοκιμαστικά (1ο σκέλος)

Ο Έκτορ Μπαρμπερά με την Ducati GP16 της ομάδας της Avintia σημείωσε τον ταχύτερο χρόνο κατά την διάρκεια του πρώτου σκέλους των ελεύθερων δοκιμαστικών του αυστριακού Γκραν Πρι.

7 Αυγούστου 2017
Γκραν Πρι Τσεχίας

Ο πρωτοπόρος της βαθμολογίας των οδηγών Μαρκ Μαρκέθ (Honda) σημείωσε μία εύκολη νίκη, την τρίτη του φετινή στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα του MotoGP, στην πίστα του Μπρνο.

6 Αυγούστου 2017
Γκραν Πρι Τσεχίας, κατατακτήριες δοκιμές

O Μαρκ Μαρκέθ με την εργοστασιακή Honda κατέκτησε την pole στην πίστα του Μπρνο, ενόψει του τσέχικου Γκραν Πρι.

Για τον Ισπανό αναβάτη και Παγκόσμιο Πρωταθλητή ήταν η 4η φορά που ξεκινάει φέτος από την πρώτη θέση του grid.

4 Αυγούστου 2017
Γκραν Πρι Τσεχίας, ελεύθερα δοκιμαστικά (2ο σκέλος)

Το δεύτερο σκέλος του τσέχικου Γκραν Πρι, στην πίστα του Μπρνο βρήκε τον Ιταλό αναβάτη της Ducati, Αντρέα Ντοβιτσιόζο να σημειώνει τον ταχύτερο χρόνο.

Δεύτερος ήταν ο Γιόνας Φόλγκερ (Monster Yamaha Tech 3), ενώ στην τρίτη θέση βρέθηκε ο Ντανίλο Πετρούτσι (Pramac Ducati).

Γκραν Πρι Τσεχίας, ελεύθερα δοκιμαστικά (1ο σκέλος)

Μετά από ένα μεγάλο χρονικό διάστημα, ελέω καλοκαιρινών διακοπών, το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα του MotoGP επέστρεψε με το Γκραν Πρι της Τσεχίας, στην πίστα του Μπρνο.

3 Αυγούστου 2017
Φινλανδικό Γκραν Πρι

Μία χώρα με μεγάλη παράδοση στα motorsports, επιστρέφει μετά από αρκετές δεκαετίες και στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα MotoGP.

Αναφερόμαστε στη Φινλανδία, όπου από το 2019 θα έχει την δική της πίστα διεξαγωγής αγώνων.