Είστε εδώ

MotoGP

12 Νοεμβρίου 2017
MotoGP

Όταν έσβησαν τα φώτα στο σιρκουί Ρικάρντο Τόρμο ο poleman Μαρκ Μάρκεζ ξεκίνησε πολύ καλά και έστριψε πρώτος με τους Πεντρόσα και Ιανόνε να ακολουθούν. Ο έτερος διεκδικητής του πρωταθλήματος, Αντρέα Ντοβιτσιόζο άρχισε αμέσως την προσπάθεια να ανέβει καθώς εκκινούσε από την ένατη θέση.

11 Νοεμβρίου 2017
MotoGP

Μόλις άρχισε να μετράει ο χρόνος για το Q1 οι πιο αργοί συνδυασμοί ξεκίνησαν τις προσπάθειές τους με τον Tito Rabat να βρίσκεται προσωρινά στην κορυφή με 1.31. 604.

8 Νοεμβρίου 2017
MotoGP

Στη Βαλένθια ταξιδεύει το MotoGP για τον τελευταίο αγώνα της σαιζόν με το πρωτάθλημα να είναι ακόμα ανοιχτό. Η μάχη μαίνεται μεταξύ του Marc Marquez και του Andrea Dovizioso.

30 Οκτωβρίου 2017
BMW M5

Μια επιπλέον σιγουριά θα αισθάνονται πλέον οι αναβάτες του MotoGP, καθώς το νέο αυτοκίνητο ασφαλείας στους αγώνες θα είναι η BMW M5.

Η βαυαρική εταιρία διατηρεί στενούς δεσμούς συνεργασίας με το MotoGP εδώ και δυο δεκαετίες.

29 Οκτωβρίου 2017
ΜotoGP Mαλαισία

Με το καλύτερο αποτέλεσμα έφυγε η Ducati από τη Μαλαισία, κατακτώντας τις δύο πρώτες θέσεις με Ντοβιτσιόζο και Λορένθο, ενώ τους δύο συνόδεψε ο Ζάρκο στο βάθρο.

22 Οκτωβρίου 2017
Moto GP Αυστραλίας

O Μαρκ Μαρκέθ με Honda πήρε τη νίκη στον Αγώνα της Αυστραλίας.

15 Οκτωβρίου 2017
Ιαπωνικό moto GP

Ήταν μια μονομαχία μέχρι τον τελευταίο γύρο του Ιαπωνικού moto GP, μέχρι την τελευταία στροφή στην πίστα Μοντέγκι με τον Ντοβιτσιόζο με Ducati μα κατακτά την 5η φετινή του νίκη, την 7η στην καριέρα του αλλά και την πλέον εντυπωσιακή, αφήνοντας δεύτερο τον Μαρκέθ με τη Honda που ανέβηκε για 100ή φ

24 Σεπτεμβρίου 2017
Γκραν Πρι Άραγκον

O Μαρκ Μάρκεθ ήταν ο μεγάλος νικητής του Γκραν Πρι της Αραγωνίας, το οποίο διεξήχθη στην πίστα Motorland.

Ο Ισπανός Παγκόσμιος Πρωταθλητής κατάφερε να επικρατήσει στον αγώνα, έχοντας ένα σταθερό ρυθμό από την αρχή και με τέλεια οδήγηση είδε πρώτος την καρό σημαία του τερματισμού.

Γκραν Πρι Άραγκον, κατατακτήριες δοκιμές

Ο Μάβερικ Βινιάλες κατέκτησε την pole στην πίστα της Αραγωνίας, με τον Ισπανό αναβάτη της Yamaha να σημειώνει τον ταχύτερο γύρο.

23 Σεπτεμβρίου 2017
Γκραν Πρι Άραγκον, ελεύθερα δοκιμαστικά (2ο σκέλος)

Η κυριαρχία της Honda στην πίστα της Αραγωνίας συνεχίστηκε και στο δεύτερο σκέλος των ελεύθερων δοκιμαστικών.

Αυτή τη φορά ταχύτερος ήταν ο Ντάνι Πεντρόζα, ο οποίος ήταν ο μοναδικός εκ των αναβατών που σημείωσε χρόνο κάτω από τα 2 λεπτά (1:59.858).

22 Σεπτεμβρίου 2017
Γκραν Πρι Άραγκον, ελεύθερα δοκιμαστικά (1ο σκέλος)

Ο πρωτοπόρος της βαθμολογίας του MotoGP, Μαρκ Μάρκεθ, ήταν ο ταχύτερος αναβάτης στη βρεγμένη πίστα της Άραγκον κατά τη διάρκεια του πρώτου σκέλους των ελεύθερων δοκιμαστικών.

10 Σεπτεμβρίου 2017
13ος γύρος-Μιζάνο

Τι και αν κέρδισε ο Μάρκεθ με τη Honda στο τελευταίο γύρο στην πίστα του Μιζάνο στο Σαν Μαρίνο (4,226 χλμ. ο γύρος)  τον εκπληκτικό Πετρούτσι με τη Ducati , «αφήνοντας» στην τρίτη θέση τον Ντοβιτσιόζο με Ducati και αυτός, αφού το πρωτάθλημα ξαναρχίζει από την αρχή.

1 Σεπτεμβρίου 2017
Βαλεντίνο Ρόσι

Οι ελπίδες του Βαλεντίνο Ρόσι για την κατάκτηση του φετινού τίτλου στο MotoGP εξανεμίστηκαν πλήρως, μετά τον τραυματισμό του στο δεξί πόδι.

Στο νοσοκομείο της Αγκόνα χειρουργήθηκε με επιτυχία ο 9 φορές παγκόσμιος πρωταθλητής του motoGP Βαλεντίνο Ρόσι.

27 Αυγούστου 2017
Γκραν Πρι Μεγ. Βρετανίας, κατατακτήριες

O Παγκόσμιος Πρωταθλητής Μαρκ Μάρκεθ έγινε ο πρώτος αναβάτης που κατεβαίνει τα δύο λεπτά στην πίστα του Σίλβερστοουν, κατακτώντας την pole για το Γκραν Πρι της Μεγ. Βρετανίας.

Γκραν Πρι Μεγ. Βρετανίας

Ο Αντρέα Ντοβιτσιόζο κατέκτησε την πρώτη θέση στο Βρετανικό Γκραν Πρι και τέταρτη για φέτος.

25 Αυγούστου 2017
Γκραν Πρι Μεγ. Βρετανίας, ελεύθερα δοκιμαστικά (1ο σκέλος)

Ο Μάβερικ Βινιάλες με την εργοστασιακή Yamaha M1 σημείωσε τον ταχύτερο χρόνο στο πρώτο σκέλος των ελεύθερων δοκιμαστικών του Bρετανικού Γκραν Πρι, στην πίστα του Σίλβερστον.

13 Αυγούστου 2017
Γκραν Πρι Αυστρίας

Ο Αντρέα Ντοβιτσιόζο με την Ducati GP17 κατέκτησε την πρώτη θέση στο αυστριακό Γκραν Πρι, μετά από μία συγκλονιστική μάχη που έδωσε μέχρι και την τελευταία στροφή του αγώνα με τον Μαρκ Μάρκεθ (Honda).

Γκραν Πρι Αυστρίας, κατατακτήριες δοκιμές

Ο Μαρκ Μάρκεθ κατέκτησε την pole position στην πίστα του Ρεντ Μπουλ Ρινγκ, ενόψει του αυστριακού Γκραν Πρι.

Γκραν Πρι Αυστρίας, ελεύθερα δοκιμαστικά (2ο σκέλος)

Ο Αντρέα Ντοβιτσιόζο ήταν ο ταχύτερος αναβάτης στην δεύτερη περίοδο ελεύθερων δοκιμών του αυστριακού Γκραν Πρι.

Ο “DesmoDovi” σημείωσε έναν εκπληκτικό χρόνο με 1:24.046, δείχνοντας ότι στην Ducati GP17 ταιριάζει η πίστα του Ρεντ Μπουλ Ρινγκ.